You are currently viewing Nowoczesny system monitoringu AHD

Nowoczesny system monitoringu AHD

Jak zapewne wiemy na całym świecie w wielu miejscach niezbędne jest monitorowanie pomieszczeń. Jest tak np. w sklepach czy bankach. Wszystko to po to, aby ktoś mógł na bieżąco sprawdzać to co dzieje się w danym miejscu. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach mamy możliwość zdecydowania się na wiele systemów monitoringu i przez to decyzja należy tylko i wyłącznie do nas, ale z drugiej strony jest też uzależniona od naszych potrzeb. Jednym z systemów jest monitoring AHD.

Jakie są różnice?

Tak naprawdę jest on bardzo podobny do klasycznego monitoringu CCTV. Jednak jest w nim pewna różnica, która wydaje się być znacząca. Dzięki niemu mamy możliwość przesyłania obrazu w jakości HD lub Full HD na maksymalną odległość do 500m. Być może nie robi to na wszystkich większego wrażenia, jednak przy tym warto dodać, że nie ulega przy tym pogorszeniu jakość obrazu, a właśnie tak często bywa w przypadku klasycznego monitoringu. Powiedzmy jeszcze o tym, że aby tak było to wcale nie trzeba stosować żadnych wzmacniaczy sygnału czy innych tego typu akcesoriów. Co więcej wspomniany nowoczesny system jest całkowicie kompatybilny z innymi, starszymi rozwiązaniami, które były popularne na rynku jakiś czas temu. Co nam to daje?

Możliwość łączenia z innymi kamerami

Przede wszystkim uzyskujemy możliwość wymiany kamer w zasadzie na dowolne. Co najważniejsze wcale nie ma konieczności wymieniania wszystkich kamer w systemie na raz, a można to zrobić powoli etapami. Inne kamery analogowe mogą działać równocześnie bez żadnych zmian. Jak zatem widać jest to system nie tylko komfortowy w codziennym użytkowaniu, ale także, jeśli chodzi o różnego rodzaju modernizacje. Być może nie wszyscy wiedzą, gdzie szukać firmy, która zajmie się montażem takiego systemu. Jedną z nich jest ta pod tym linkiem: . Po ustaleniu wszystkich szczegółów doświadczeni pracownicy mogą zająć się montażem takiego systemu. Warto decydować się tylko i wyłącznie na te sprawdzone firmy dostępne na rynku.

Dodaj komentarz