You are currently viewing Odzyskiwanie danych z macierzy RAID ceny a perspektywy.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID ceny a perspektywy.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Dlaczego warto wybrać rozwiązanie do odzyskiwania danych z macierzy Raid?

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 w stanowczy polityka.
Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Macierz RAID (RAID Recovery in Speed) jest najbardziej zaawansowaną techniką odzyskiwania danych w przypadku ich utraty. Nazywa się ją również nadmiarową macierzą sieciową (NBMA), ponieważ składa się z wielu dysków jedno- i wielobiegowych, które współpracują ze sobą w celu zapewnienia nadmiarowości danych w systemie lokalnym lub zdalnym. Choć koncepcja ta brzmi skomplikowanie, jest ona naprawdę dość prosta. Koncepcja odzyskiwania danych z macierzy RAID w szybkości sprowadza się do zarządzania różnymi komponentami tworzącymi macierz RAID. Jeśli jeden dysk ulegnie awarii, odzyskiwanie danych z macierzy Raid będzie nadal kontynuowane na pozostałych dyskach. Proste, czyż nie?

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 usługa.

Jednak, aby odzyskiwanie danych metodą Raid było skuteczne, system komputerowy musi być w stanie zidentyfikować, który dysk zawiódł jako pierwszy. Najczęściej to właśnie dysk twardy ulega awarii jako pierwszy, powodując awarię pozostałych urządzeń magazynujących dane. Gdy komputer nie jest w stanie rozróżnić awarii dysku twardego, cały dysk twardy ulega zniszczeniu, a zapisane na nim dane są niedostępne. Powoduje to utratę danych, a ich odzyskanie może czasami trwać miesiące, a nawet lata. Jeśli Twoja organizacja posiada system odzyskiwania danych Raid, nie musisz się martwić o taką ewentualność.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID sprawny firma na ratunek.

W celu prawidłowego określenia, który dysk uległ awarii jako pierwszy, rozwiązanie do odzyskiwania danych musiałoby znać wszystkie symbole stanu dysku. Na przykład wskaźnik SMART będzie dobrym wskaźnikiem tego, który dysk uległ awarii jako pierwszy. SMART wskazuje prędkość dostępu losowego, maksymalną prędkość transferu, opóźnienie i całkowitą dostępną przestrzeń. W przypadku stwierdzenia awarii jednego z dysków należy go natychmiast wymienić. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy w dłuższej perspektywie. Analogicznie, jeśli awarii ulegnie kilka dysków, należy rozłożyć rozwiązanie do odzyskiwania danych między te dyski.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 w produktywne lekarstwo.

Rozwiązanie do odzyskiwania danych Raid najpierw sprawdza symbole stanu SMART, aby określić, który dysk uległ awarii. Po wykryciu awarii, następnym krokiem będzie sprawdzenie rzeczywistego dysku twardego. Symbol SMART nie jest rozpoznawany przez wszystkich producentów dysków twardych, ale większość z nich go rozpoznaje. Symbol SMART może oznaczać kryzys SMART, awarię lub wskaźnik awarii. Większość producentów używa tego ostatniego i jest on domyślny, jeśli nie jest dostępny żaden inny wskaźnik charakterystyczny dla danego dysku.

Po rozpoznaniu wskaźnika SMART zostanie zlokalizowana awaria dysku twardego, a następnie zostanie sprawdzona awaria dysku logicznego. Jeśli nadal nie wystąpi awaria dysku twardego, dysk zostanie uznany za dobry. Jeśli dysk jest uszkodzony, odzyskiwanie danych nie powiedzie się. W tym momencie należy rozejrzeć się za innymi opcjami.

Dostępnych jest kilka różnych rozwiązań do odzyskiwania danych z dysku Raid. W zależności od potrzeb, można wybrać rozwiązanie z oprogramowania, które wykona pracę za Ciebie. Jednak niektóre rozwiązania do odzyskiwania danych są bardzo skomplikowane. Na szczęście istnieje wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu takich kompleksowych rozwiązań. Niektóre z tych firm będą mieli agentów gotowych do naprawy problematycznego dysku w ciągu kilku godzin, podczas gdy inne będą miały dyski w ich zapasów i będzie gotowy, aby pomóc w jak najkrótszym czasie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID koszty natomiast możliwości.

Użycie agenta jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu z wielodyskową macierzą Raid. Są to zaawansowane agenty odzyskiwania danych, które skanują wszystkie dyski wchodzące w skład macierzy Raid i próbują naprawić problemy. Zwykły konsument ma bardzo mało czasu na podjęcie próby odzyskania danych. Nie należy podejmować prób odzyskiwania danych bez użycia jednego z rozwiązań do odzyskiwania danych z macierzy Raid. Agenci ci będą również w stanie stworzyć kopię zapasową całego serwera, aby mieć pewność, że proces odzyskiwania danych zostanie zakończony w przypadku całkowitej awarii danych.

Jeśli Twój serwer używa pamięci masowej na poziomie raid, będziesz potrzebował rozwiązania do odzyskiwania danych Raid, aby odzyskać wszystkie utracone dane. Bez tego rozwiązania odzyskiwania danych, będziesz musiał zmierzyć się z ryzykiem utraty każdego pliku na dysku twardym. W większości przypadków odzyskiwanie danych jest bardzo skomplikowane i może trwać kilka dni lub nawet tygodni. Jednakże, jeśli stoisz w obliczu potencjalnej katastrofy z serwerem, będziesz chciał wybrać jedno z tych zaawansowanych rozwiązań odzyskiwania danych Raid, abyś mógł szybko wrócić do pracy.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]